UZ DAN OSNOVNE ŠKOLE BELETINEC

Autor: Dragan Sačer, 8. 6. 2023.

Nije moglo biti uzbudljivije!

Ove godine povodom Dana škole, koji je obilježen u petak 2. lipnja, učenici i učitelji, stručna služba i ostali djelatnici škole, s velikom radošću su organizirali više aktivnosti u školi, u Rekreacijskom centru „Slugovine“ (uz organizacijsku pomoć gospodina Meštrića), jednodnevnim izletom u Beč, prijestolnicu Republike Austrije te u „Family Park“ u obližnjem Eisenstadtu, domovini Gradišćanskih Hrvata.

Slavlje je započelo u petak u školskoj dvorani OŠ Beletinec  motivacijskim plesnim programom učenica nižih razreda uz koje su zaplesali i svi ostali učenici razredne nastave. Nakon toga živopisnog uvoda, ravnateljica naše škole gđa Nataša Fadiga započela je s podjelom zahvalnica i nagrada učenicima i njihovim mentorima koji su tijekom ove školske godine postigli izvanredne rezultate. Bilo je tu zaista mnoštvo natjecanja na županijskoj razini: od informatike, fizike, kemije, njemačkoga jezika, geografije, tehničke kulture do Lidrana te iznimnih rezultata u Tjednu kajkavske kulture, brzom čitanju u hrvatskom i u njemačkom jeziku, natjecanju Sigurno u prometu, Čitanjem do zvijezda. Treće godine zaredom zadrugari Učeničke zadruge Beletinček istaknuli su se rezultatima na državnom natjecanju. Također su se i učenici razredne nastave istaknuli trudom i zalaganjem na različitim područjima. Mnogi su sudjelovali u likovnim i literarnim natječajima, radili su razredne projekte, izradili nekoliko slikovnica, bili su gosti VTV televizije, sudjelovali u brzom čitanju njemačkoga jezika te ostvarili iznimne rezultate na 5. Balogijadi. Među najmlađima imamo i najčitačicu naše Županije.

Nakon svečanog dijela svi zajedno su se pješice uputili u Slugovine na druženje i rekreaciju. Svi su odlično iskoristili slobodno vrijeme u prirodi uz natjecateljske igre, istraživanje i odmor.

U subotu, 3. lipnja, u ranim jutarnjim satima učenici predmetne nastave i njihovi učitelji otputovali su u Beč. Putujući kroz Sloveniju, Austriju i Mađarsku, učenici su upoznali kulturnu baštinu susjednih zemalja. Posebno oduševljenje pokazali su obilazeći sam centar Beča i ljetnikovca / palače poznate carice Sissy. Do jedva dočekanog „Family Parka“ prolazili su kroz živopisna sela Gradišćanskih Hrvata koja izgledom podsjećaju na naša, slavonska. U Parku sreći i veselju nije bilo kraja. Od „Vlaka smrti“ do mnoštva vrtuljaka i igara na vodi i u zraku, tijekom poslijepodneva nije bilo učenika kojem je bilo dosadno ili učitelja koji nisu uživali kao da su ponovno djeca.

Sa željom da se ponovno organiziraju takve i slične aktivnosti ne samo za Dan škole, nego i tijekom školske godine, svi su se puni pozitivnih dojmova vratili svojim kućama. To je Dan škole za pamćenje jer nije mogao biti uzbudljiviji!

Slike možete pogledati u fotogaleriji.

Suzana Đurasek Divjak