> Planinari

GODIŠNJI PLAN IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI -

PLANINARSKA SEKCIJA „ČEVO“ - OŠ BELETINEC

PROGRAM RADA SEKCIJE „ČEVO“ OSNOVNE ŠKOLE BELETINEC ZA ŠKOLSKU GODINU 2017./2018.

Planinarska sekcija „Čevo“ ponovno je aktivirana  u osnovnoj školi Beletinec  šk.god. 2017./2018.

CILJ: uključivanje učenika, roditelja i djelatnika škole u planinarske aktivnosti

-boravak na svježem zraku, kretanje, druženje s učenicima različite dobi

-uživanje u prirodi i druženju

-upoznavanje domovine

-usvajanje brojnih planinarskih tema (načini kretanja, oprema, prehrana u planinama, pružanje prve pomoći, opasnosti u planinama)

-poboljšanje fizičkog i psihičkog statusa

-razvijanje pozitivnih ljudskih osobina: snalažljivost, društvenost, požrtvovnost, suradljivost, empatija, prilagodljivost, tolerantnost

1.  Organizacija planinarske škole za učenike 5. do 8. razreda

Predavanja će se održavati  u suradnji s MIV VARAŽDIN i g. Turkalj Milanom

Teme koje će se obraditi tijekom planinarske škole: povijest planinarstva, kretanje u planini- vještine, preduvjeti, penjanje, tjelesna pripremljenost, pravilno planinarenje (odmor i kretanje), osobna planinarska oprema, orijentacija- geografska karta, određivanje strana svijeta, vodiči u planini, GSS, prehrana u planini, ponašanje u planini, prva pomoć…

U sklopu planinarske škole, polaznici će ići na 2 do 3 jednodnevna planinarska izleta prema dogovoru (Ham pokojec, Ivanščica, Belecgrad, Ravna gora, Kalnik, Strahinjčica…)

2. Organizacija i provedba planinarskih izleta za sve učenike sekcije „Čevo“

Planirani planinarski izleti:

1)Ravna gora - veljača

2)Strahinjčica - travanj

1. Slovenija, Logarska dolina - svibanj
  2. Kalnik - rujan
  3. Ivanščica (dvodnevni) - studeni

Moguće su izmjene destinacija obzirom da realizacija ovisi o vremenskim prilikama.

3. Ostale aktivnosti planinarke grupe:

Sastanci polaznika planinarskih izleta neposredno prije realizacije izleta (dogovor o tijeku izleta, potrebnoj opremi, itd.)

Održavanje roditeljskog sastanka prije/poslije planinarskog izleta (prema potrebi)

Pregledavanje fotografija i snimaka provedenih izleta, komentiranje, analiza ponašanja i kretanja u planini, opreme.

Izrada plakata s održanih izleta, uređenje šk. panoa.

Prijave za sudjelovanje na izletu, učlanjivanje u planinarsko društvo MIV Varaždin.

Planirao: Jeftić Zoran, prof.

« Lipanj 2018 »